Żeby uczcić 100 lat Niepodległości Grupa Eurocash dofinansuje 100 inicjatyw społecznych.
Fundacja Stocznia jest od niedawna partnerem firmy Eurocash w programie grantowym „Lokalni Herosi”. Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych i instytucji kulturalno-oświatowych (przedszkola, szkoły, biblioteki, domu kultury, domy dziecka, opsy). Aby można było złożyć wniosek trzeba było wejść we współpracę z lokalnym przedsiębiorcą – właścicielem sklepu zaopatrywanego przez Grupę Eurocash (m.in. sklepy ABC, Lewiatan, Groszek, Delikatesy Centrum), który będzie potem partnerem w realizacji projektu.

Biblioteka Publiczna na Żoliborzu, wraz z partnerem projektu, sklepem ABC „AS Market Agnieszka Pastuszka”, złożyła projekt na warsztaty artystyczne, które będą się odbywać w naszych placówkach, na kwotę 10 tys zł.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Czytelników podczas głosowania internetowego, nasz projekt zdobył wystarczającą liczbę głosów aby dostać dofinansowanie, za co bardzo dziękujemy!

Projekt „Rodzinne warsztaty artystyczne” zakłada przeprowadzenie warsztatów artystycznych w czterech placówkach Biblioteki Publicznej na Żoliborzu. W skład planowanych warsztatów wchodzić będą zajęcia malarskie, plastyczne i kreatywne, których głównym założeniem jest różnorodność poznanych form artystycznych. Warsztaty artystyczne cieszą się coraz większą popularnością wraz ze wzrostem świadomości ich ogromnych korzyści w rozwoju zarówno dzieci jak i dorosłych. Poprzez bogactwo oferowanych form zajęcia plastyczne korzystnie wpływają na wiele aspektów osobowości, rozwijają twórczość, indywidualność, wzbogacają osobowość, pozwalają wyrażać własne myśli i uczucia mając ogromny wpływ na odczuwane emocje.

Zajęcia oferowane w ramach projektu są bezpłatne i ogólnodostępne dla mieszkańców dzielnicy i Czytelników Biblioteki. Projekt będzie realizowany od grudnia 2018 r do sierpnia 2019 r.